قوانین

- مسابقه ی فرهنگی فوتبالیکا در طول هفته و در روزهایی که بازی های فوتبال در ایران و جهان برگزار می شود، با مضامین ورزشی برگزار می شود.

- شرکت کنندگان باید ابتدا از طریق وب سایت یا اپلیکیشن فوتبالیکا ثبت نام کنند و با روش های انتخابی احراز هویت شوند.

- هر کاربر دارای نام کاربری یکتا و پسوردی است که در اختیار فرد قرار می گیرد و مطابق ماده ی (۲۱) آیین نامه ی شورای فرهنگ عمومی شورای عالی انقلاب فرهنگی، فرد حق شرکت خواهد داشت. فضای شخصی هر کاربر مستقل بوده و مخصوص یک شرکت کننده است.

- نظرسنجی شامل تعداد یک تا هر تعداد مسابقه ی فوتبال باشگاه های داخلی یا خارجی، یا تیم های ملی ایران و جهان است که هر مسابقه، شامل سه حالت برد میزبان، مساوی و برد میهمان خواهد بود.

- در رویدادهایی که به شکل متمرکز برگزار می شود "مانند تورنمت های فیفا یا کنفدراسیون ها و فدراسیون های عضو" معیار میزبان و میهمان، وب سایت رسمی مسابقات خواهد بود که کدام تیم را ابتدا معرفی کند تا به عنوان میزبان اعلام شود. هر یک از این گزینه ها دارای امتیازی است که برای هر بازی متغیر است. تشخیص درست و پاسخ صحیح به سوال مسابقه، امتیاز مربوطه و تشحیص نادرست آن، صفر امتیاز محاسبه می شود که در مجموع، بالاترین امتیاز هر روز به عنوان نفر یا نفرات اول و عدد دوم مجموع امتیازها به عنوان نفر یا نفرات دوم محسوب می شوند.

- بازی ها در یک لیست ارائه می شود که شامل همه ی مسابقه هایی است که برای آن روز انتخاب شده اند و کاربر میباید تمامی بازی های ارائه شده در لیست را برای پیش بینی انتخاب کند.

- نرم افزار، بستر پیام رسان، وب سایت نظرسنجی و هر بستر دیگری که به صورت دیجیتال مورد استفاده قرار گیرد، به صورت رایگان در اختیار کاربران خواهد بود و شرکت در این مسابقه کاملاً اختیاری بوده و عواید آن در چرخه صنعت فوتبال کشور، توسط اتحادیه فوتبال و نظارت مراجع ذی ربط هزینه خواهد گردید.

- هر یک از اعضا بنا به تمایل خود می توانند مبلغی را به صورت هدیه بپردازند. در صورتی که اعضا تمایل داشته باشند، بر اساس فرمول و با توجه به تعداد پاسخ های انتخاب شده ، مبلغ قابل پرداخت، محاسبه و به آنها اعلام می شود.

- اتحادیه ی فوتبال برای عضویت شرکت کنندگان در باشگاه های فوتبال، امتیازها، تسهیلات و تخفیفاتی را در نظر خواهد گرفت.

- رعایت قوانین شرکت در مسابقه که در همه ی بسترهای برگزاری قید شده، برای شرکت کنندگان الزامی بوده و هر شرکت کننده باید قبل از شرکت در مسابقه با مطالعه و پذیرش شرح قوانین، در مسابقه شرکت کند.

- جوایز برندگان حداکثر 12 ساعت پس از آخرین بازی پرداخت می شود.

- کلیه ی مسابقاتی که هر روز برای مسابقه ی نظرسنجی و پیش بینی در اختیار کاربران قرار می گیرد، تا زمان آغاز اولین رقابت فوتبال لیست آن روز، در دسترس است.

-حداکثر تا یک ساعت پس از پایان هر بازی پاسخ ها به کاربران ارائه شده و می توانند نتیجه ی عملکرد خود را در هر مسابقه و همچنین به شکل کلی در پایان هر روز ببینند.

-تعداد شرکت کنندگان در مسابقه و میزان هدایای پرداختی در هر دوره از طریق وب سایت، اپلیکیشن و ابزارهای طراحی شده در پیام رسان مورد استفاده و نیز وب سایت اتحادیه ی فوتبال به شکل آنلاین اطلاع رسانی می شود.

- بازی های رسمی، در وقت قانونی محاسبه می شود و درصورتی که بازی به وقت های اضافه یا ضربات پنالتی بکشد، می توان یک مسابقه ی جداگانه در نظر گرفته و برگزار کرد. به این ترتیب مبنای اولیه ی لیست های هر روز، وقت 90 دقیقه ای هر مسابقه خواهد بود.